109D277X9006F2
Mfr.Part #
109D277X9006F2
Description
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
20.22mm
Capacitance :
270μF
Radiation Hardening :
No
TANTALEX®, 109D
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Datasheets
109D277X9006F2
Vishay / Sprague 109D277X9006F2
270μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Polar Tray Axial