109D276X9125F2
Mfr.Part #
109D276X9125F2
Description
CAP TANT 27UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer Size Code :
F
Voltage - Rated :
125V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
27μF
Tolerance :
±10%
Length :
20.2184mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Polarity :
Polar
Datasheets
109D276X9125F2
Vishay / Sprague 109D276X9125F2
27μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm Polar Tray Axial
109D276X9125F2 Overview
A series resistance (ESR), also known as internal resistance, measures the loss of useful energy in a simple electronic circuit with a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 3.5Ohm.