109D256X9125T2
Mfr.Part #
109D256X9125T2
Description
CAP TANT 25UF 10% 125V AXIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
T
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.406Diax0.921L 10.31mmx23.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
25µF
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
125V
Length :
23.3934mm
Datasheets
109D256X9125T2
Vishay / Sprague 109D256X9125T2
25μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm Tray Axial
109D256X9125T2 Overview
This resistor has a resistance of 10Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.