109D256X0125T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
109D256X0125T2
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 25UF 20% 125V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Termination :
Axial
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.406Diax0.921L 10.31mmx23.40mm
Manufacturer Size Code :
T
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Published :
Feature :
Wet Tantalum
Package / Case :
Capacitance :
25µF
Packaging :
Tray
Series :
TANTALEX®, 109D
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
23.3934mm
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
125V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Datasheets
109D256X0125T2
Vishay / Sprague 109D256X0125T2
25μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm Tray Axial