109D255X9100C2
Mfr.Part #
109D255X9100C2
Description
CAP TANT 2.5UF 10% 100V AXIAL
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
15.4432mm
Manufacturer Size Code :
C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26.5Ohm
Termination :
Capacitance :
2.5μF
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Datasheets
109D255X9100C2
Vishay / Sprague 109D255X9100C2
2.5μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 26.5Ohm Tray Axial