109D227X9060T2
Mfr.Part #
109D227X9060T2
Description
CAP TANT 220UF 10% 60V AXIAL
Stock
17
In Stock :
17
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
T
Capacitance :
220μF
Mounting Type :
Through Hole
Polarity :
Polar
Published :
2014
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
60V
Voltage - Rated :
60V
Ripple Current :
440mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Leakage Current :
32μA
TANTALEX®, 109D
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.406Diax0.921L 10.31mmx23.40mm
Length :
23.4mm