109D227X9030F2
Mfr.Part #
109D227X9030F2
Description
CAP TANT 220UF 10% 30V AXIAL
Stock
10
In Stock :
Tantalum Capacitors
Ripple Current :
300mA
Voltage - Rated DC :
30V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Not Applicable
Number of Pins :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Leakage Current :
16μA
Manufacturer Size Code :
F
Length :
20.22mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Packaging :
Tray
Polarity :
Polar
Tolerance :
±10%
Capacitance :
220μF
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated :
30V