109D226X9050F2
Mfr.Part #
109D226X9050F2
Description
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
20.22mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Termination :
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
50V
Manufacturer Size Code :
F
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
109D226X9050F2
Vishay / Sprague 109D226X9050F2
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm Polar Tray Axial