109D226X9025C2
Mfr.Part #
109D226X9025C2
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
Stock
12
In Stock :
12
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Ripple Current :
160mA
Voltage - Rated :
25V
Manufacturer Size Code :
C
Wet Tantalum
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Hermetically Sealed
Lead Free :
Contains Lead
Length :
15.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Capacitance :
22µF