109D156X9030C2
Mfr.Part #
109D156X9030C2
Description
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL
Stock
2
In Stock :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ripple Current :
160mA
TANTALEX®, 109D
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated DC :
30V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
15.45mm
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Published :
2014
Voltage - Rated :
30V
Termination :
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%