109D156X9015C2
Mfr.Part #
109D156X9015C2
Description
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
15V
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15μF
Manufacturer Size Code :
C
Published :
Tolerance :
±10%
Length :
15.4432mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
109D156X9015C2
Vishay / Sprague 109D156X9015C2
15μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Polar Tray Axial