109D128X9010K2
Mfr.Part #
109D128X9010K2
Description
CAP TANT 1200UF 10% 10V AXIAL
Length :
30.9118mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
1200μF
Manufacturer Size Code :
K
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Size / Dimension :
0.406Diax1.217L 10.31mmx30.91mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
109D128X9010K2
Vishay / Sprague 109D128X9010K2
1200μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm Tray Axial