109D127X9050F2
Mfr.Part #
109D127X9050F2
Description
CAP TANT 120UF 10% 50V AXIAL
Stock
1
In Stock :
1
Non-RoHS Compliant
Dielectric Material :
Tantalum
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120μF
Length :
20.22mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
2011
Termination :
Tolerance :
±10%
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
F
Ripple Current :
300mA
Leakage Current :
24μA
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated DC :
50V