TM3D686M6R3HBA
Mfr.Part #
TM3D686M6R3HBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.2926mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68µF
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm