TM3D107K016HBA
Mfr.Part #
TM3D107K016HBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Stock
90
In Stock :
90
High Reliability
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
7.3mm
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Published :
2016
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±10%