TM3D107K010HBA
Mfr.Part #
TM3D107K010HBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Tolerance :
±10%
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
REACH SVHC :
Unknown
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
100μF
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
yes
Published :
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
2.8mm