TM3D107K010LBA
Mfr.Part #
TM3D107K010LBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
10V
Length :
7.2898mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
Height :
2.8mm
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.2926mm