TM3D107K010CBA
Mfr.Part #
TM3D107K010CBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
10μA
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
Case Code (Metric) :
Width :
4.2926mm
Weight :
670.01263mg
Ripple Current :
500mA
High Reliability
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
14 Weeks
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
100μF
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
Height :
2.8mm