TM3D107K016CBA
Mfr.Part #
TM3D107K016CBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
14 Weeks
Dissipation Factor :
8 %
TANTAMOUNT®, TM3
Voltage - Rated DC :
16V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Published :
Leakage Current :
16μA
Manufacturer Size Code :
D
Case Code (Metric) :
Depth :
4.3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.3mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
100μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.3mm
Ripple Current :
500mA