TM3D107K010EBA
Mfr.Part #
TM3D107K010EBA
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Manufacturer Size Code :
D
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
10V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
100μF