TM3D107K004LBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3D107K004LBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 4V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
High Reliability
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
4.2926mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
D
Height :
2.8mm
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
4V
Depth :
4.3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Published :
Capacitance :
100μF
Max Operating Temperature :
125°C