TM3D107K6R3EBA
Mfr.Part #
TM3D107K6R3EBA
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917
Capacitance :
100μF
Width :
4.2926mm
Type :
Molded
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
D
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm