TM3D107K004HBA
Mfr.Part #
TM3D107K004HBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 4V 2917
Height :
2.8mm
Feature :
High Reliability
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±10%
Depth :
4.3mm
Width :
4.2926mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm