TM3D686M6R3CBA
Mfr.Part #
TM3D686M6R3CBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2917
Voltage - Rated :
6.3V
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
68µF
Tolerance :
±20%
Width :
4.2926mm
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Height :
2.8mm