TM3D686M016LBA
Mfr.Part #
TM3D686M016LBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 16V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
68µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C