TM3D686M016HBA
Mfr.Part #
TM3D686M016HBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 16V 2917
Depth :
4.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.8mm
Length :
7.2898mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
16V