TM3D686M016CBA
Mfr.Part #
TM3D686M016CBA
Description
CAP TANT 68UF 20% 16V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Published :
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
68µF
Length :
7.2898mm
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm