TM3D686K6R3LBA
Mfr.Part #
TM3D686K6R3LBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Length :
7.2898mm
Height :
2.8mm
Capacitance :
68µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.2926mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±10%