TM3D686K6R3HBA
Mfr.Part #
TM3D686K6R3HBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
68µF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Depth :
4.3mm
Bulk
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
6.3V
Length :
7.3mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Published :
Height :
2.8mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C