TM3D686K6R3CBA
Mfr.Part #
TM3D686K6R3CBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated DC :
6.3V
Width :
4.3mm
Type :
Molded
Ripple Current :
460mA
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68µF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.3mm
Case Code (Metric) :
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
6.3V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Imperial) :
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height :
2.8mm
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C