TM3D686K016HBA
Mfr.Part #
TM3D686K016HBA
Description
CAP TANT 68UF 10% 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4.3mm
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm