TM3D476M6R3EBA
Mfr.Part #
TM3D476M6R3EBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2917
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.2926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
6.3V