TM3D476M6R3CBA
Mfr.Part #
TM3D476M6R3CBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
Width :
4.2926mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.8mm