TM3D476M016LBA
Mfr.Part #
TM3D476M016LBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 16V 2917
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.2898mm
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C