TM3D476K6R3EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3D476K6R3EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47μF
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Mount :
Surface Mount
Height :
2.8mm
Width :
4.2926mm
Published :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Feature :
High Reliability
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm