TM3D476K6R3CBA
Mfr.Part #
TM3D476K6R3CBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Bulk
Voltage - Rated DC :
6.3V
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Published :
Height :
2.8mm
Dissipation Factor :
6 %
Length :
7.3mm
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current :
430mA
Weight :
670.01263mg
Leakage Current :
2.8µA
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±10%