TM3D476K016EBA
Mfr.Part #
TM3D476K016EBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Tantalum Capacitors
Width :
4.2926mm
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
47μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
14 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
D
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm