TM3D336M020HBA
Mfr.Part #
TM3D336M020HBA
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Width :
4.2926mm
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm