TM3D336M020EBA
Mfr.Part #
TM3D336M020EBA
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
4.2926mm
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20V
Height :
2.8mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.2898mm
Depth :
4.3mm