TM3D336M020CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3D336M020CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Depth :
4.3mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
33μF
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Height :
2.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
Width :
4.2926mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
20V
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm