TM3D336M016LBA
Mfr.Part #
TM3D336M016LBA
Description
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±20%