TM3D336M016EBA
Mfr.Part #
TM3D336M016EBA
Description
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
33μF
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Max Operating Temperature :
125°C