TM3D336K020LBA
Mfr.Part #
TM3D336K020LBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
Height :
2.8mm
Length :
7.2898mm
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Width :
4.2926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
33μF