TM3D336K020HBA
Mfr.Part #
TM3D336K020HBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Tolerance :
±10%
Depth :
4.3mm
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm