TM3D336K020EBA
Mfr.Part #
TM3D336K020EBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33μF
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
4.3mm
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Voltage - Rated :
20V