TM3D336K020CBA
Mfr.Part #
TM3D336K020CBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated DC :
20V
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Length :
7.3mm
Case Code (Metric) :
14 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
670.01263mg
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
6.6μA
Ripple Current :
460mA