TM3D336K016EBA
Mfr.Part #
TM3D336K016EBA
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Capacitance :
33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.2898mm
Width :
4.2926mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2917 (7343 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm