TM3D227M6R3LBA
Mfr.Part #
TM3D227M6R3LBA
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Capacitance :
220μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Length :
7.2898mm
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Height :
2.8mm
Max Operating Temperature :
125°C