TM3D227K6R3LBA
Mfr.Part #
TM3D227K6R3LBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Voltage - Rated :
6.3V
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
220μF
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.8mm
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C