TM3D227K004HBA
Mfr.Part #
TM3D227K004HBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 4V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Depth :
4.3mm
Number of Terminations :
2
D
REACH SVHC :
Unknown
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
2.8mm
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
4V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
220μF